Výše investic

Než začnete investovat, je dobré znát odpověď na důležité otázky: Proč chcete investovat do vína? Jaké množství finančních prostředků můžete použít? Jak dlouhý investiční horizont očekáváte? Jakmile máte jasnou představu, sestavte si investiční portfolio.

Investiční balíčky

Vybíráme pro vás vzácná vína a sestavujeme je do investičních balíčků. S výběrem nám pomáhá partner Good Wine Lover s.r.o. s týmem sommelierů ve spolupráci se zkušeným obchodním sommeliérem Janem Rašem. V každém balíčku volíme takovou kombinaci vín, aby investice splňovala základní kritéria diverzifikace. Zaměřujeme se přitom na vína s potenciálem zrání v rozmezí 15 až 40 let. Obsah nabízených balíčků se stále mění, vína se produkují v omezeném množství a z trhu rychle mizí. Jste-li zkušeným investorem, můžete si sestavit portfolio podle vlastních preferencí.

Standard

Ideální volba, pokud s investicemi do vína začínáte. Balíček jsme sestavili tak, aby splnil základní kritéria diverzifikace a zároveň představoval nejnižší možnou investici.

Balíček obsahuje 3 druhy vín

Première classe

Zlatá střední cesta pro méně zkušené i pokročilé investory. Do balíčku jsme důkladně vybrali a zkombinovali vína v optimálním poměru ceny a výkonu.

Balíček obsahuje 5 druhů vín

De luxe

Spokojíte se jen s tím nejlepším? Přesně pro vás jsme připravili luxusní balíček plný vinařských skvostů. Poskládali jsme do něj jen taková vína, která jsou na trhu opravdu výjimečná.

Balíček obsahuje 5 druhů vín

Portfolio

Ve Vinteru děláme všechno proto, aby vám investice opravdu chutnala. Pečlivě vybíráme jednotlivá vína do investičních balíčků a pokud se vaše cíle liší, radíme vám, do jakých vín investovat. A jak může vypadat vaše portfolio?

Víno Ročník Vinařství Potenciál zrání Velikost balení Objem lahve Cena za balíček Detail
Víno: Chateau Ausone 2014 Ročník: 2014 Vinařství: Chateau Ausone Potenciál zrání: 10-25 let Velikost balení: 1 ks Objem lahve: 0.75 l Cena za balení: 21 799 Kč zobrazit do portfolia
Víno: Chateau Angelus 2018 Ročník: 2018 Vinařství: Chateau Angelus Potenciál zrání: 12-30 let Velikost balení: 1 ks Objem lahve: 0.75 l Cena za balení: 14 976 Kč zobrazit do portfolia
Víno: Chateau Figeac 2017, 1,5l Ročník: 2017 Vinařství: Chateau Figeac Potenciál zrání: 10-35 let Velikost balení: 1 ks Objem lahve: 1.50 l Cena za balení: 18 482 Kč zobrazit do portfolia
Víno: Chateau Petit Village 2019, 1,5l Ročník: 2019 Vinařství: Chateau Petit Village Potenciál zrání: 10-25 let Velikost balení: 1 ks Objem lahve: 1.50 l Cena za balení: 10 093 Kč zobrazit do portfolia
Víno: Chateau Beauregard 2009 Ročník: 2009 Vinařství: Chateau Beauregard Potenciál zrání: 10-30 let Velikost balení: 6 ks Objem lahve: 0.75 l Cena za balení: 15 852 Kč zobrazit do portfolia

Investiční horizont

Víno bude patřit mezi vaše dlouhodobé investice. Své portfolio obohatíte o francouzská vína z oblastí Bordeaux, Bourgogne a Champagne. Tato vína zrají minimálně 5 let, při správném skladování zrají 15 až 20 let, některá dokonce až 40 let.

0-2 roky

Výroba vína začíná vždy již na vinici, kde je zakončena sklizní hroznů (vinobraním). První možností, jak se dá investiční víno zakoupit se nazývá EN PRIMEUR. Investice v tomto případě znamená nákup a zaplacení vín ze špičkových Bordeauxských zámků dlouho předtím, než jsou stočena do lahví. Vína jsou fyzicky dostupná nejdříve po dvou letech, postupně, jak je vinaři v jednotlivých zámcích lahvují a uvolňují na trh.

5 let

Vína určená k archivaci začínají zákazníci konzumovat nejdříve po 5-ti letech od nalahvování. V této době ale vína obvykle ještě nedosahují lahvové zralosti.

8 - 10 let

Většina znalých zákazníků s konzumací počká minimálně 8 -10 let, kdy se víno začne přibližovat lahvové zralosti. V tuto dobu konzumace vína výrazně roste.

25 - 40 let

Doba lahvové zralosti se výrazně liší dle typu vína, způsobu školení, odrůdové skladby, velikosti lahve i způsobu jeho skladování. Samozřejmě nesmíme zapomínat také na kvalitu daného ročníku, která se vždy odvíjí od počasí, které toho roku panovalo na vinicích. (Víno po celou dobu uchovávání v lahvi zraje a vyvíjí se)

40 let a více

U většiny námi vybíraných investičních vín se tato doba pohybuje okolo 25 let. Ale ve svých portfoliích můžete mít i vína, která jsou předurčená k archivaci až na 40 let.

V druhé polovině doby archivace se vína stávají žádaná a dále rostou na hodnotě. Jelikož se v tuto dobu skladové zásoby velmi tenčí, vlastnit tak můžete něco jedinečného a raritního

Certifikát

K investici od nás získáte speciální certifikát s QR kódem odkazujícím na přehled vašeho portfolia. Elektronickou verzi si vygenerujete ve svém účtu hned po úhradě investice. Papírovou podobu certifikátu zašleme na vaši adresu do 30 dnů.