Jak začít?

1
Registrace

Registrujte se

Pro vstup do světa investičních vín vyplňte pár základních údajů, účet vám hned založíme.

2
Vytvořte si portfolio

Vytvořte si portfolio

Vybírejte z pečlivě připravených investičních balíčků, nebo si modelujte vlastní portfolio z nabídky vín.

3
Investujte

Investujte

Vložte své úspory a sledujte, jak zrají ve specializovaném sklepním archivu. K investici od nás dostanete i certifikát.

4
Sledujte vývoj

Sledujte vývoj

Každý rok vám poskytneme přehled portfolia. Necháte ho dále zrát, prodáte na zvláštním tržišti, darujete, nebo ochutnáte?

O investování

Jak jsme se dostali k investicím do vína? Ve Vinteru dáváme přednost zkušenostem a právě o ně se s vámi chceme krátce podělit.

Zkoušeli jsme různé typy investic (nemovitosti, dluhopisy, akcie, drahé kovy, kryptoměny) a objevovali jejich výhody a nevýhody. Po čase jsme zjistili, že všechny investice mají něco společného, a to sice, že spoléhat na jeden druh investice se nevyplácí. Od té doby zastáváme názor, že je rozumné rozdělovat volné prostředky do různých typů investic. Zároveň je ale vhodné vyhledávat alternativní investiční příležitosti, a přesně tak jsme objevili potenciál investičních vín.

Investice do vína pro nás znamená spojení několika pozitivních aspektů. Víno nás baví a ochutnávka kvalitního vína v nás vždy zanechá silný zážitek. V dnešním světě je už leccos virtuální, víno je investice, na kterou si můžete sáhnout, ochutnat ji a užít si ji. Pro investice vybíráme vína z francouzských vinařských oblastí Bordeaux, Bourgogne a Champagne v klasifikací Grand Cru a Premier Cru, jejichž produkce je velmi omezená – vína se postupně spotřebovávají, poptávka po nich roste a investice tak stoupá na hodnotě. A až nastane ten pravý čas, nemusíte investici jen prodávat, hodnotné víno je originálním dárkem či požitkem přímo pro vás.

Investování krok za krokem

 1. Vytvoření účtu

  Před první investicí vás požádáme o registraci. Ve formuláři vyplníte pár základních údajů pro založení vašeho investičního účtu.

 2. Výběr investičních vín

  Začínáte s investováním? Využijte investičních balíčků vín, které sestavujeme společně s naším partnerem Good Wine Lover s.r.o., týmem jejich sommelierů a pod dohledem obchodního sommeliera Jana Raše.

  Jste zkušeným investorem? Sestavte si portfolio podle vlastních preferencí. V případě potřeby vám navrhneme investiční portfolio na míru. Ke každé investici od nás získáte investiční certifikát.

 3. Uskladnění a vyskladnění

  Zakoupené víno uschováme v elektronicky zabezpečeném skladu, kde má ideální podmínky ke zrání. Pokud na svou investici dostanete chuť, kdykoliv si ji můžete vyzvednout a vychutnat do posledního doušku.

  Investici můžete skladovat ve vlastních prostorách, ze zkušeností to však nedoporučujeme. Podmínky skladování investičních vín jsou natolik specifické, že i malá nepozornost může vést ke znehodnocení vína. Abychom chránili další investory, nemůžeme vám v tomto případě nabídnout následný prodej investice.

 4. Zhodnocení investice

  Podle Londýnské burzy vín Liv-ex roste hodnota investičních vín v průměru o více než 11 % ročně. Pravidelně vás budeme o vývoji vaší investice a její aktuální tržní ceně informovat v podrobném přehledu vašeho portfolia.

 5. Následný prodej

  Investice do vína zrají minimálně 5 let. Poté vám pomůžeme s prodejem skrze navázaná partnerství (těmito partnery jsou často další investoři, soukromí sběratelé nebo vybrané restaurace), přičemž vám zároveň garantujeme zpětný odkup nejméně za cenu, za kterou jste si víno koupili, a vy jako investor nic neriskujete. Jedinou podmínkou je úschova vína v našich sklepních archivech. Pouze tak můžeme dalším investorům zaručit, že nedošlo ke znehodnocení vína.

Investiční balíčky

Vybíráme pro vás vzácná vína a sestavujeme je do investičních balíčků. S výběrem nám pomáhá partner Good Wine Lover s.r.o. s týmem sommelierů ve spolupráci se zkušeným obchodním sommeliérem Janem Rašem. V každém balíčku volíme takovou kombinaci vín, aby investice splňovala základní kritéria diverzifikace. Zaměřujeme se přitom na vína s potenciálem zrání v rozmezí 15 až 40 let. Obsah nabízených balíčků se stále mění, vína se produkují v omezeném množství a z trhu rychle mizí. Jste-li zkušeným investorem, můžete si sestavit portfolio podle vlastních preferencí.

Standard

Ideální volba, pokud s investicemi do vína začínáte. Balíček jsme sestavili tak, aby splnil základní kritéria diverzifikace a zároveň představoval nejnižší možnou investici.

Balíček obsahuje 3 druhy vín

Première classe

Zlatá střední cesta pro méně zkušené i pokročilé investory. Do balíčku jsme důkladně vybrali a zkombinovali vína v optimálním poměru ceny a výkonu.

Balíček obsahuje 5 druhů vín

De luxe

Spokojíte se jen s tím nejlepším? Přesně pro vás jsme připravili luxusní balíček plný vinařských skvostů. Poskládali jsme do něj jen taková vína, která jsou na trhu opravdu výjimečná.

Balíček obsahuje 6 druhů vín