Proč nakupovat investiční vína právě přes Vintero?

Ve Vinteru se svěřujete do rukou odborníků. Investicím do vína se věnujeme více než 10 let a díky tomu v naší nabídce najdete jedinečná vína z různých koutů Francie. Jejich množství je na všech trzích velmi omezené a do České republiky doputuje pouze zlomek z celkové produkce. Získáváme pro vás co možná největší dostupnou část těchto vín a většinu z vín nabízíme k investici jako jediný prodejce na českém trhu. 

Kolik se ročně vyprodukuje investičních vín?

Pokud světovou produkci investičních vín porovnáme s celkovou produkcí všech vín, podíl investičních vín je velmi nízký, nikdy nepřesahuje 0,2%. Z finančního hlediska podíl investičních vín v Bordeaux představuje cca 1,5 miliardy liber

Kde se víno skladuje?

O vína se nemusíte bát, jejich uskladnění zajišťujeme v elektronicky zabezpečeném skladu. Ten splňuje veškeré nároky pro skladování investičních vín – odpovídající teplotní režim, vlhkost, absenci denního světla a nežádoucích otřesů. Navíc pokud na svou investici dostanete chuť, kdykoliv si ji můžete vyzvednout a vychutnat do posledního doušku.

V čem se liší investiční vína od těch běžných?

Běžná vína jsou určena k rychlé spotřebě a aby nedošlo k jejich znehodnocení, není tak možné je skladovat déle než několik málo let. Naproti tomu hodnota investičních vín s přibývajícím stářím vzrůstá. investiční vína vhodná k archivaci mají několik společných charakteristik:

  1. Vždy se jedná o vína, která mají svůj originální původ 

  2. Pocházejí z oblasti, která je kontrolovaná apelačním systémem, čímž si udržují velmi vysokou kvalitu

  3. Každé z vín má potenciál zrání v lahvi i v několik desítek let 

  4. Po těchto vínech existuje poptávka na globálním trhu s víny 

  5. Aby si vína zachovala vysoké nároky na kvalitu, jsou každý rok produkována jen v omezeném množství

Jaká rizika jsou spojena s investicí do vína?

Jak již jistě víte, žádný druh investice se neobejde bez možných rizik. V případě investičních vín je rozumné snažit se vyvarovat hlavně těmto rizikům:

  • Znehodnocení vína nesprávným skladováním
  • Volba nepopulárního ročníku
  • Sázka pouze na jeden druh vína

Vždy je zapotřebí mít na paměti, že pokud se rozhodnete pro investici do vína, je to min. na dobu 5 let. Poté vám garantujeme zpětný odkup nejméně za cenu, za kterou jste si víno koupili, takže vy jako investor nic neriskujete. Jedinou podmínkou je úschova vína v našich sklepních archivech. Pouze tak můžeme dalším investorům zaručit, že nedošlo ke znehodnocení vína.

Co ovlivňuje vývoj ceny investičních vín?

Cenu investičních vín v první řadě ovlivňuje hlavně jeho kvalita a ročník. Poté nesmíme zapomínat na původ, dostupnost a odborné hodnocení. S postupem času kromě kvality roste i vzácnost daného vína. To je velmi ovlivněno tím, že se možnost nákupu neustále snižuje a víno se stává nedostupným a díky tomu roste jeho cena.

Je možné investiční vína skladovat v soukromém skladu?

Ano, víno je možné si po předchozí domluvě kdykoliv vyzvednout a Investici tak můžete skladovat ve vlastních prostorách. Ze zkušeností to však nedoporučujeme. Podmínky skladování investičních vín jsou natolik specifické, že i malá nepozornost může vést ke znehodnocení vína.