Historie vinařství

Chateau Lagrange má rozlohu přes 157 hektarů. Celkem je vinicemi osázeno přes 110 ha a a je tak gigantem mezi usedlostmi grand cru classé. V roce 1855 však bylo panství Lagrange mnohem větší. Tehdy se mohlo pyšnit více než 300 hektary - což byl v této oblasti, kde jsou usedlosti obecně menší, rozhodně rekord. K Lagrange kdysi patřila dokonce celá vesnice i s pekárnou, školou a kostelem. Panství Lagrange Monteil je velmi starobylé a již ve středověku se zde vyrábělo vysoce ceněné víno.

WEB: https://www.chateau-lagrange.com/en/

Vinohrady

Vinohrad o rozloze 118 ha je osázen modrými odrůdami Cabernet Sauvignon, Merlot a Petit Verdot. Vinohrad, produkující suché bílé víno, je osázen odrůdami Sauvignon Blanc a Sémillion. Má rozluhu 7,5ha.

Výrobní postupy

Vinobraní probíhá ručně a hrozny jsou tříděné podle odrůd, věku viničních keřů, vyzrání na jednotlivých parcelách a podle půdní skladby parcel. Hrozny červených odrůd jsou vloženy do 92 ocelových, termicky regulovaných kádí o obsahu 66 až 220hl, podobu vyluhování a kvasících procesů, což představuje 15-20dní

Vína z vinařství Chateau Lagrange

Chateau Lagrange 2017

Chateau Lagrange 2016

Šat vábného vína zdobí hluboká, až černá barva, dekorovaná purpurovým nádechem. Lesk je vysoký a viskozita je bohatá. Smyslnou vůni komponují noty tmavé třešně a černého rybízu, umocněné tóny lékořice a černého pepře.

Potenciál zrání: 8-30 let
Velikost balení: 6 ks
Objem lahve: 0.75 l
Méně než 5 balení
Cena za balení: 12 366 Kč (2 061 Kč za láhev)