Chateau Suduiraut 2016

Země původu: Francie
Oblast: Sauternes
Vinařství: Chateau Suduiraut

Apelace: Sauternes A.O.C.
Klasifikace: Premier Cru Classé v roce 1855
Složení: 94 % Sémillon, 6 % Sauvignon Blanc

Oslnivé víno je oděno do skvostného šatu barvy zlata. Jeho lesk je vysoký a viskozita je bohatá. První přivonění k Château Suduiraut 2016 vyvolává pocit jemnosti a svěžesti. Zpočátku zazní tóny ovocné jako žlutá broskev, konfitovaná meruňka a kurkuma, následované notami rodícími se během školení vína – vanilka, světlý karamel a koření. Po aeraci vína ve sklenici se připomenou noty květnaté, zvláště růže a rozvíjejí se tóny koření, hlavně kari. Útočná fáze chuťového výrazu je sladká a svěží. Etapu vývojovou charakterizuje senzitivní pocit hladkosti a senzorické noty ústního aroma, připomínající plody červeného ovoce, doprovázené tony citrusových plodů, hlavně pomeranče a ananasového džemu. Ve finální fázi je výraz vína v ústech elegantní a svěží. Stále přítomné ústní aroma, komponované z dalších not sladkého koření, ovocných džemů, akátového medu a lékořice, obohacuje závěrečný pocit z degustace okouzlujícího vína.

Svůdné víno vychutnávejte na teplotě 8°-11°C až do let 2045-55 i déle, v dokonalých skladovacích podmínkách. Lahodně doprovodí toast s Roquefortem a s ořechy, králíka s omáčkou z Gorgonzoly, křepelku na sauternském víně, jemné pokrmy orientálních kuchyní nebo ovocné moučníky.

Vinařství: 
Potenciál zrání: 
12-30 let
Ročník: 
2016
Barva: 
bílé víno
Objem lahve: 
0.75 l
Velikost balení: 
6 ks
Dostupnost: 
Méně než 5
Cena za balení: 13 835 Kč
Cena za láhev: 2 306 Kč
Poslední aktualizace cen proběhla 31.5.2021.
Pro přidání položky do portfolia se nejprve přihlaste, nebo registrujte.
Historie cen
Podobná vína
Chateau Suduiraut 2017

Chateau Suduiraut 2017

Slovutné víno se honosí zářivým, světle žlutým šatem, zdobeným výraznými zlatavými odstíny. Půvabný oděv má vysoký lesk a velice bohatou viskozitu.

Potenciál zrání: 12-30 let
Velikost balení: 6 ks
Objem lahve: 0.75 l
Méně než 5
Cena za balení: 13 721 Kč (2 287 Kč za láhev)