Co by se s víny stalo v případě ukončení činnosti společnosti Vintero? Přijdu o svou investici?

Toto je častý dotaz, který je jistě na místě. Po zakoupení vín na Vintero se investor stává přímým vlastníkem vína, což vnímáme i zároveň jako jednu z našich velkých předností. Poté totiž vlastníkovi zajišťujeme čistě skladovací prostory v zabezpečeném skladu. V případě, že by se tak s naší společností cokoliv stalo, nic to nemění na skutečnosti, že investor je vlastník vín. Dané víno by tak nešlo do případného insolvenčního řízení apod. To byl ostatně jeden z důvodů, který nás motivoval k vytvoření tohoto projektu, protože na českém trhu jsme nenašli nikoho, kdo by takovou službu poskytoval. 

Jak poznám, že víno není padělané?

Padělaná vína jsou mnohdy na první pohled nerozeznatelná od originálu. Kvalitní padělek není možné odhalit bez toho, aniž bychom lahev otevřeli, víno si nalili do sklenice, zkontrolovali barvu, vůni a chuť. Proto je zcela zásadní ověřit si zdroj, ze kterého víno nakupujete. Ani věhlasná francouzská vinařství bohužel neunikla snaze padělatelů, kteří si touto cestou přijdou na nemalé peníze. Na internetu můžete nalézt „akční“ nabídky za bezkonkurenční ceny, což již samo o sobě vzbuzuje podezření. Pro Vintero je tak zásadní dlouholetá spolupráce se společností Good Wine Lover, která je přímým dovozcem vín z věhlasných vinařství Francie. Tato vína nakupujeme přímo z Chateau (vinařských zámků), nebo prostřednictvím takzvaných Négociatů (obchodníků s víny ve Francii), kteří jsou napojení přímo na francouzská vinařství. 

Jak je to v případě dědictví?

Jedná se o tentýž případ jako u Vašeho veškerého nehmotného majetku, resp. pokud byste v závěti neuvedl jinak, spadá to klasickou cestou do dědického řízení. Nicméně může tam vyvstat jedna zásadní komplikace a to je ta, že o Vašem portfoliu nebude nikdo z rodiny vědět. Doporučujeme tak informaci v závěti přímo uvést, nebo s tím obeznámit někoho z rodiny. Portfolio se poté převede na základě Vašich požadavků.